INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 września 2015 r.

1. We wtorek – 8 września - święto Narodzenia NMP, porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego na wszystkich Mszach św.

2. W najbliższą środę (9.09)  o godz. 19.00 spotkanie w Domu Katechetycznym  zelatorów Kółek Różańcowych

3. Dzieci należące do Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz te, które chcą do niego dołączyć, zapraszamy na spotkanie z s. Bernardą do Domu Katechetycznego w czwartek (10.09)
na godz. 16.30.

4. W najbliższą sobotę – 12 września, na Mszy św. o godz. 16.00 swoją pracę formacyjną w nowym roku rozpocznie Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszamy ministrantów, lektorów, ich rodziców oraz tych, którzy pragnęliby włączyć się do posługi przy ołtarzu.

5. Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholce zapraszamy na próbę w sobotę o godz. 11.00.

6. W najbliższą niedzielę – 13 września, Różaniec Fatimski o godz. 17.15.

7. Osoby mające zdolności wokalne zapraszamy do włączenia się do Parafialnego Chóru Cecyliańskiego. Próby we wtorki i czwartki w godz. 19-20.30. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

8. Świetlica przy naszej parafii zaprasza dzieci w wieku 7-15 lat. Można w niej uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji, zjeść smaczny posiłek oraz miło spędzić czas na zabawach i ciekawych zajęciach rozwijających zainteresowania. Wszystkie dzieci zapraszamy w godzinach 15-19. Świetlica poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby m.in. poświęcić trochę swojego czasu
na pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji, szczególnie z języka polskiego, angielskiego
i matematyki.

9. Do końca września w kancelarii parafialnej trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

10. W październiku rozpoczniemy cykl jesienny przygotowania do małżeństwa (drugi będzie w miesiącach luty-kwiecień). Formą już sprawdzoną jest praca z grupą zamkniętą. Seria dziesięciu spotkań rozpocznie się 7 X /środa/.  Planujących ślub prosimy o zapisanie się
w kancelarii. Przypominamy też, że Poradnia  Rodzinna czynna jest w środy
w g. 17.00-19.00.

11. Ofiary do puszki dzisiaj zbierane są z przeznaczeniem na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”. Za tydzień taca przeznaczona będzie na seminarium duchowne.

12. Zachęcamy do sięgnięcia po  prasę katolicką: nasz miesięcznik „Głos Świętego Antoniego” - a w nim m.in. relacje z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i innych wyjazdów parafialnych
w czasie wakacji. „Niedziela” i „Gość  Niedzielny” – zamieszczają artykuły o sanktuariach
w Wąwolnicy i Chełmie, prosimy o zainteresowanie.

13. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe MB Licheńskiej 240 zł. (Msza św. w intencji tego KR będzie 8.IX o godz. 16.30); uczestnicy pielgrzymki do Lichenia złożyli ofiarę 170 zł.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 sierpnia 2015 r.

1. Przypominamy, że zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o g. 12.00 (wyjątkowo nie w I niedzielę miesiąca).

2. Spotkanie Legionistów aktywnych i wspierających w poniedziałek o godz. 19.00.

3. We wtorek – 1 września,  przypada 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej wojny i módlmy się o pokój. Tego dnia Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy nauczycieli wychowawców, młodzież, dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy dziękczynnej za szczęśliwe wakacje z prośbą o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok nauki i pracy. Dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

4. Chór parafialny wznawia działalność i zaprasza na próby we wtorki i czwartki od 19.00 do 20.30.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich chętnych.

6. W tym tygodniu I Czwartek,  Piątek i I Sobota  miesiąca; okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego i nowenny IX Pierwszych Piątków. W pierwszy piątek spowiedź od g. 16.00, Msza św. o godz. 16.30. W I Piątek po wakacyjnej przerwie odwiedzimy z posługą sakramentalną osoby chore, prosimy o potwierdzenia adresów osób wcześniej odwiedzanych ewentualnie o zgłoszenie nowych adresów. W niedzielę Komunię św. mogą przynieść Szafarze Nadzwyczajni, również prosimy o zgłoszenie chętnych.

7. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.

8. W sobotę / 5 IX / o godz. 6.00  Mszą św. w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej rozpocznie się dekanalna piesza pielgrzymka na uroczystości MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Natomiast na wyjazd autokarem do Wąwolnicy w niedzielę 6.IX można się zapisać w kancelarii.

9. W niedzielę – 6 września – w parafii pw. św. Agnieszki uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Główna Msza św. o g. 13.00.

10. Krąg Biblijny informuje, że spotkanie powakacyjne będzie 15 września o g. 19.00. Kolejne spotkania we wtorki. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się do grupy.

11. Bóg zapłać za ofiarowane tornistry, zeszyty i inne przybory szkolne oraz za ofiary na ten cel. Część rzeczy już została przekazana potrzebującym. Informacje o innych potrzebujących rodzinach prosimy zgłaszać do kancelarii.

12. Bóg zapłać za ofiary: Al-Anon – 50 zł., AA – 50 zł., bezimiennie 200 zł.

13. W przyszłą niedzielę zbierane będą  ofiary do puszek na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

14. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość niedzielny”. W Gościu m.in. dodatek w formie audiobooka – „O naśladowaniu Chrystusa” – książka, która otworzyła serce dla Jezusa nie jednemu człowiekowi. Katechizmy do nauki religii można nabyć w kiosku.

15. Informujemy, że w tych dniach następuje zmiana w posłudze zakrystianina. Dziękujemy za gorliwą pracę Panu Stanisławowi Orłowskiemu. Natomiast decyzją Matki Generalnej do pracy w naszej parafii w posłudze zakrystianki przychodzi s. Cecylia Różanka. Siostra Cecylia przychodzi na miejsce s. Reginy, która została przeniesiona do Domu Generalnego w Lublinie na Czubach. Siostrze Reginie dziękujemy za wieloletnią piękną pracę i życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa na nowej placówce, a siostrę Cecylię serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy jej wielu łask za wstawiennictwem św. Antoniego oraz dużo życzliwości parafian.

16. W sali domu katechetycznego pełniony jest dyżur przez osoby mogące udzielić pomocy, czy porady o możliwości zaprzestania picia i wyjścia z uzależnienia alkoholowego. Zapraszamy w godz. od 17.00 do 19.30.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 sierpnia 2015 r.

1. W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

2. W piątek, 28 VIII na Mszy św. o g. 18.00 modlić się będziemy w dniu imienin w intencji s. Augustyny oraz w intencji s. Bernardy, która obchodziła imieniny kilka dni temu.

3. W niedzielę, 30 sierpnia po Mszy św. o g. 12 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych (wyjątkowo nie w I niedzielę września). Tego dnia znaki Światowych Dni Młodzieży będą w naszym dekanacie w parafii pw. MB Królowej Polski, szczególnym momentem będzie tam msza św. o g. 10. Informacje o innych kościołach Lublina związanych z peregrynacją znajdziemy na plakacie w gablocie.

4. W dalszym ciągu można składać ofiary na pomoce i przybory szkolne, jak też tornistry i wszystko co może się przydać dziecku w szkole - składamy to do kosza w przedsionku kaplicy, za dobre serce serdeczne Bóg zapłać.

5. Doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej / 5 – 6 IX / to zachęta do pieszej pielgrzymki z naszego dekanatu, która wyruszy w sobotę / 5 IX / z kościoła pw.  Świętego Krzyża po Mszy św. o godz. 6.00 – zapisy w kancelarii. W niedzielę 6 IX jest możliwość wyjazdu autokarem do Wąwolnicy. Wyjazd o g. 8.30, zapisy w kancelarii i w kiosku parafialnym. Program uroczystości jest wywieszony w gablocie.

6. Jest prasa katolicka – prosimy o zainteresowanie.

7. Bóg zapłać za ofiary, które w ostatnich dniach wpłynęły na kościół: bezimiennie 100 zł.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 sierpnia 2015 r.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy wraz z ks. Leszkiem przeszli pielgrzymi szlak z Lublina na Jasną Górę. Wdzięczni jesteśmy, że sprawy naszej parafii przez Wasze pośrednictwo zostały omodlone i zanurzone w Waszej ofierze. Dziękujemy jednocześnie wszystkim, którzy towarzyszyli pielgrzymom w modlitwie.
   
 2. Dziś dzień modlitwy za Kościół, Ojca Świętego, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Do g. 20.00 modlitwy poprowadzi młodzież.
   
 3. Zapraszamy do włączenia się w nowennę przygotowującą do  przyjęcia znaków Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji i Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL) w Garbowie. Modlitwy nowenny są w dni powszednie o g. 17.10. Nasz dekanat spotka się ze znakami SDM w niedzielę, 30 sierpnia o g. 10.00 na Mszy św. w parafii pw. MB Królowej Polski. Młodzież zapraszamy do zainteresowania się Spotkaniem Młodych w Garbowie, które odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia. Zapisy osób z naszej parafii i szczegóły spotkania w kancelarii.
   
 4. W poniedziałek, 17 sierpnia rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością MB Częstochowskiej, modlitwy odmawiane będą na zakończenie Mszy św. o g. 18.00. W poniedziałek przypada też wspomnienie św. Jacka, to między innymi dzień imienin naszego Pana Organisty. W czwartek imieniny obchodzi siostra Bernarda. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach.
   
 5. W kancelarii trwają zapisy na dekanalną pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy na 5 września z okazji uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Pielgrzymka wyruszy z kościoła pw. Świętego Krzyża przy u. Pogodnej po Mszy św. o godz. 6.00. Wpisowe 10 zł.
   
 6. Zachęcamy do włączenia się w Akcję CARITAS „Tornister pełen uśmiechu”. Tornistry, plecaki, zeszyty i inne przybory szkolne można składać do kosza stojącego w przedsionku kaplicy. Ofiary na podręczniki i pomoce szkolne można składać do skarbonek stojących za ławkami.
   
 7. Jest jeszcze kilka miejsc na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia (29-30 sierpnia). Zapisy w kiosku parafialnym.
   
 8. Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Można nabywać podręczniki do nauki religii.
   
 9. Dziękujemy osobom, które jako delegacja z naszej parafii uczestniczyły w pogrzebie ś.p. ks. prof. Stanisława Paździora.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz