INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XVIII Pielgrzymka Rodziny
Radia Maryja na Jasną Górę

Jak co roku pan Marian Klin wraz z małżonką Aliną zorganizował wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W niedzielę 11 lipca spod naszego kościoła wyjechał o godz. 3.00 autokar pełen pielgrzymów. W Częstochowie byliśmy już po 8.00.
Do czasu rozpoczęcia Mszy św., będącej centralną uroczystością dwudniowego zjazdu Radia Maryja pod hasłem „Jesteśmy świadkami miłości”, w którym uczestniczyło kilkaset tysięcy słuchaczy,wystąpiła m.in. Kapela znad Baryczy, a także, szczególnie serdecznie oklaskiwany, ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy
Bp Edward Frankowski, sandomierski biskup pomocniczy, przybliżył sytuację osób dotkniętych powodzią. Prof. Jan Szyszko mówił na temat geotermii toruńskiej. Jadwiga Gosiewska, matka tragicznie zmarłego Przemysława Gosiewskiego, odczytała apel, do którego podpisania wzywają rodziny ofiar katastrofy. Małgorzata Wassermann, córka tragicznie zmarłego posła Zbigniewa Wassermanna, prosiła wszystkich o wsparcie apelu o powołanie międzynarodowej komisji w celu zbadania przyczyn katastrofy.
Mszy św. przewodniczył ks. bp Stefan Regmunt, pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, który wygłosił, także homilię, w której podkreślił, że Radio Maryja jest owocem i rękojmią wolności naszej Ojczyzny oraz wzywał do obrony i wspierania tego dzieła. Wraz z nim Mszę św. odprawiło kilkunastu biskupów m.in. bp Joseph Atanga, przewodniczący Episkopatu Kamerunu, a także bardzo wielu kapłanów. Jak co roku został wyslany
specjalny telegram do Ojca Świętego Benedykta XVI. Przypomniano w nim najważniejsze wydarzenia minionego roku, m.in. beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. i Koronce do Miłosierdzia Bożego zebraliśmy się na Wałach Jasnogórskich, aby odprawić Drogę Krzyżową. Dołączyliśmy do grupy z parafii św. Jakuba Apostoła z Warszawy-Tarchomina, która dysponowała sprzętem nagłaśniającym. Rozważania były niezwykle ciekawe, nawiązujące do obecnej sytuacji Polski.
Z Częstochowy wyjechaliśmy o 17.30. Droga powrotna minęła w radosnym nastroju. Czas wypełniła wspólna modlitwa oraz śpiewanie pieśni i piosenek o różnej tematyce.

W niedzielę 18 lipca w czasie Mszy św. o godz. 12.30 modliliśmy się w intencji dziękczynnej za udaną pielgrzymkę na Jasną Górę.

Ewa i Tomasz Kamińscy

 artykuły
 

>> Krzyś ŚDM na rękach młodzieży naszej parafii więcej...
>> S
potkanie Młodych w Berlinie 
więcej...
>> Adwent - Czy chcesz odnowić swoje życie więcej...
>> Wywiad z Moniką Kuszyńską więcej...

>> Sercańskie Dni Młodych 2011 więcej...

>> ReCOOLekcje z Batmanem - dzień po dniu więcej...

>> Wielki Post - czas wyciszenia więcej...

>> Ostatnia droga Metropolity Lubelskiego więcej...

>> Wspomnienie o Pasterzu więcej...

>> Odszedł od nas wspaniały człowiek  więcej...

>> Ekumenizm - droga do jedności więcej...

>> Wywiad z ks. Markiem Kuśmierczykiem więcej...

>> Pielgrzymka na Warmię  więcej...

>> Wywiad z p. Józefem Szopińskim  więcej...

>> Jan Paweł II - Odwaga Świętości  więcej...

>> Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę  więcej...

>> Pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego więcej...

>> Wywiad z ks. Mirosławem Ładniakiem więcej...

>> XVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
       na Jasną Górę 
więcej...

>> "Kobieta - dar i tajemnica" - Lednica 2010  więcej...

>> Historia pewnej kapliczki... więcej...

>> Relacja ze spotkania młodych Taizé-Poznań
2009/2010r.
więcej...

>> Wywiad z p. Prezes zespołu "Brusowianki Polesie" więcej...[ mateusz.pl ]