INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

Pielgrzymka do Sanktuarium
św. Antoniego w Radecznicy
i nie tylko…

Po wielu deszczowych dniach nadeszła piękna, ciepła i słoneczna sobota – 29 maja. Dzieci z klas III, schola parafialna, ministranci, ks. Mariusz, s. Bernarda, s. Konstancja, p. Basia Cieczek, p. Jacek Chęckiewicz i Monika wyruszyli na pielgrzymkę. Do grupy dołączyło też kilkunastu rodziców. Razem było 105 osób w dwóch autokarach.

W Radecznicy znajduje się klasztor Ojców Franciszkanów, w którym czczony jest cudowny obraz św. Antoniego. Tutaj wszyscy wzięliśmy udział w Eucharystii, którą od strony muzycznej uświetniła nasza schola z p. Jackiem. Ministranci pięknie posługiwali przy ołtarzu. 

Następnie udaliśmy się do Zwierzyńca, gdzie zwiedziliśmy kościół na wodzie. Czas obiadowy zaprowadził nas na teren pobliskiej szkoły, gdzie przygotowano dla nas ognisko. Tutaj w polowych warunkach piekliśmy kiełbaski i chleb. Smakowało lepiej niż w dobrej restauracji, bo na świeżym powietrzu i z atrakcjami. Gdy nadwątlone siły zostały pokrzepione dzieci ruszyły do zabawy. Chłopcy, ale nie tylko wraz z p. Jackiem i s. Bernardą biegali za jedną piłką (pewnie dlatego, że więcej ze sobą nie zabrali!) rozgrywając emocjonujący mecz! Inne dzieci brały udział w zabawach prowadzonych przez ks. Mariusza.

 

Ostatnim etapem naszego wyjazdu był znany wielu osobom tylko ze słyszenia Szczebrzeszyn… to właśnie ten od chrząszczy, które brzmią w trzcinie!!! Oprócz jednak sławnego chrząszcza,  w tym niewielkim miasteczku jest piękny rynek. Tutaj też znajdują się świątynie trzech różnych wyznań. Kościół katolicki, który zwiedziliśmy, odnowiona synagoga oraz cerkiew unicka. Na ich temat ks. Mariusz udzielił dzieciom wyjaśnień, opowiadając jak wyglądają w środku. Na koniec oczywiście chrząszcz… nie łatwo było go znaleźć, bo przecież mieszka w trzcinie… ale się udało! Czekał na nas nad pięknym potoczkiem i z cierpliwością pozował wszystkim chętnym do zdjęć. Po tych atrakcjach trzeba było niestety wracać do Lublina. W drodze powrotnej odśpiewaliśmy Litanię Loretańską a potem był koncert: „Śpiewać każdy może…” Do mikrofonu mogły podejść wszystkie chętne dzieci i zaśpiewać ulubioną piosenkę. W radosnej atmosferze i z nowym bogactwem wrażeń dojechaliśmy do Lublina, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Już myślimy, gdzie pojedziemy w przyszłym roku…

s. Konstancja

<<<  zobacz więcej zdjęć  >>>

 artykuły
 

>> Krzyś ŚDM na rękach młodzieży naszej parafii więcej...
>> S
potkanie Młodych w Berlinie 
więcej...
>> Adwent - Czy chcesz odnowić swoje życie więcej...
>> Wywiad z Moniką Kuszyńską więcej...

>> Sercańskie Dni Młodych 2011 więcej...

>> ReCOOLekcje z Batmanem - dzień po dniu więcej...

>> Wielki Post - czas wyciszenia więcej...

>> Ostatnia droga Metropolity Lubelskiego więcej...

>> Wspomnienie o Pasterzu więcej...

>> Odszedł od nas wspaniały człowiek  więcej...

>> Ekumenizm - droga do jedności więcej...

>> Wywiad z ks. Markiem Kuśmierczykiem więcej...

>> Pielgrzymka na Warmię  więcej...

>> Wywiad z p. Józefem Szopińskim  więcej...

>> Jan Paweł II - Odwaga Świętości  więcej...

>> Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę  więcej...

>> Pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego więcej...

>> Wywiad z ks. Mirosławem Ładniakiem więcej...

>> XVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
       na Jasną Górę 
więcej...

>> "Kobieta - dar i tajemnica" - Lednica 2010  więcej...

>> Historia pewnej kapliczki... więcej...

>> Relacja ze spotkania młodych Taizé-Poznań
2009/2010r.
więcej...

>> Wywiad z p. Prezes zespołu "Brusowianki Polesie" więcej...[ mateusz.pl ]